Existuje pár rád aj na situácie, kedy si myslíme, že už to čo sme ešte poriadne nedovarili musíme vyhodiť, pretože sa nám to pripálilo. Mám v zálohe pár rád na takéto situácie, ktoré mi dávala moja teta ako povinné čítanie, pretože rada čítala časopisy, či noviny a vždy keď našla niečo zaujímavé, poctivo naťukala na stroji cez kopirák a kolovalo to po celej našej rodine :)
Ak sa pripália zemiaky, či už v šupke alebo očistené, je potrebné ich z hrnca vybrať. Až po pripálenú časť. Potom dať do čistej vody a znova posoliť, čím z nich odstránime zápach pripáleniny. Pokojne ich potom môžeme dovariť.
S pripálenou omáčkou musíme byť trocha opatrnejší. Nesmie sa miešať a je potrebé ju rýchlo preliať do čistého hrnca. Aby sme odstránili zápach pripáleniny, môžeme do nej pridať obielený surový zemiak a kúsok suchého chleba.
Pripálená pečeň sa musí od spálených častí odrezať. Pri orezávaní od pripáleniny by sme nemali byť veľmi šetrný a zbaviť sa aj nechytenej časti. Až potom je možné v čistom tuku prípravu pečene dokončiť.
Pripálenú časť je potrebné zobrať aj z nákypu. Aby sme vytiahli zápach, môžeme pridať syr, strúhanku alebo pomleté orechy. No v príprave môžeme pokračovať až potom ako pridáme niekoľko plátkov masla.
Ak sa nám pripáli mlieko a zapácha, môžeme vyskúšať pridať do hrnca soľ, ktorá by mala zápach neutralizovať.
Mohlo by vás zaujímať: