Jednoduchá tunelová dráha pre chlapcov - ako zabaviť synov, vnukov

Jednoduchá tunelová dráha pre chlapcov - ako zabaviť synov, vnukov
Foto: taniky

Ako každý chlapec, aj môj syn miluje autíčka. Keďže som nechcela, aby mi s nimi chodil po stoloch, TV a pod., vymyslela som mu tunelovú dráhu. Nič náročné, len z toho čo bolo doma po ruke. :-) Odvtedy je to obľúbená hra a ja si môžem vychutnať rannú či popoludňajšiu kávu :-). Určite ju využijete na doma, na chate, či niekde na dovolenke, len sa treba popozerať dookola čo máte k dispozícii.

Materiál

5
minút
príprava

Postup práce

Túto tunelovú dráhu postavíte za pár minút z vecí čo máte doma. Keď niečo nemáte čo som použila ja,skúste improvizovať, určite niečo vhodné nájdete.
Jednoduchá tunelová dráha pre chlapcov - ako zabaviť synov, vnukov - obrázok 1

Cez stolčeky som previazala staré gumy z teplákov. Na vyššiu stoličku som dala krabičku so zvlčenými utierkami (keďže máme dva). Môžete podložiť pevnejšou krabičkou, či knihami. Na nižšej stoličke môžu a nemusia byť knihy, závisí od sklonu tunelovej dráhy. Na tunel som použila kartónovú rolku z plagátov. Môžete použiť krabičku podlhovastú alebo starú rúru. Dôležité je, aby bola naklonená. Autíčka tak naberú rýchlosť a priam vyskočia z tunelu. Sklon si treba prvýkrat vyskúšať, potom už budete vedieť do akej výšky podložiť tunel.
Jednoduchá tunelová dráha pre chlapcov - ako zabaviť synov, vnukov - obrázok 2

Na koniec dráhy som dala ešte starú podložku, po ktorej pokračujú autíčka v jazde. Môžete použiť kartón, alebo drevenú tablu. U nás je to každodenná zábavka... :-) a obľúbená celou rodinou, lebo pre rodičov je to čas oddychu alebo sa niekedy zapojíme :-).
Jednoduchá tunelová dráha pre chlapcov - ako zabaviť synov, vnukov - obrázok 3Páči sa ti tento návod?
Fejsbukni
Ohviezdičkuj, ako veľmi sa ti páči... Hlasovalo 6 ľudí (5,0 hviezdičiek)

Staňte sa fanúšikom nášho nového webu: 4 komentáre k návodu
 • waocipa, 15. júna 2015 o 16:58
  tak to je paráda nápad


 • taniky, 19. júna 2015 o 09:47
  @waocipa ďakujem. Áno, minimálna námaha na prípravu, a zaručený čas na kávu :-)


 • gombik, 24. júna 2015 o 20:20
  Mám 2 vnúčikov a vždy keď sú u mňa na prázdninách sú takéto tunely, naklonené dráhy, dráhy pre guličky z roznych hadíc a ja neviem čo všetko ešte, tou najlepšou alternatívou hier, keď vonku prší a skutočne ja mám vtedy pohov a parádne si oddýchnem. Odkladám im všetky ruličky, čo sa v domácnosti vyskytnú, ba často v supermarketoch striehnu na volné ruličky z obalových vrecák aj oni sami.


 • taniky, 2. júla 2015 o 18:46
  @gombik Áno, je to stále lepšie ako pustiť TV. Niekedy obyčajná vec na vyhodenie, dostane iný ráz a dieťa sa z viac poteší.
  Je to zábavka nielen pre deti, ale aj pre nás, niekedy je dobré stať sa deťmi a odpútať sa od bežných starostí.
  Je to super, lebo ich zapájate do tvorivého procesu - zapájajú svoju fantáziu a tvorivosť, čo je pre deti veľmi dobré. :-)Pridaj komentár:

Prihlás sa prezývkou z Varecha.sk alebo Nápady.Pravda.sk:Nemáš registráciu na Varecha.sk alebo Nápady.Pravda.sk? Registrácia

Každodenný
súhrn receptov »
Tento návod VytlačiťDaj na FacebookPošli mailomDo mobiluDo mobiluUpozorni admina
QRCode - ak máte v telefóne čítačku QR kódovNápad do mobilu:
Skrátená linka do SMS-ky alebo na nadiktovanie do telefónu:

Návod je v kategóriach:

Mohlo by vás zaujímať na Pravda.sk: