Návod na lapač slnečných lúčov (videonávod)

Návod na lapač slnečných lúčov (videonávod)

Suncatcher alias lapač slnka môžete zavesiť na okno alebo do záhrady. Výroba je jednoduchá. Pripravila som videonávod ako na to.


Postup práce

Začneme najväčším kruhom. Z drôtika odstrihneme aspoň 3 krát priemer kruhu. Jeden koniec namotáme na kruh. Navlečieme korálky – 1 x 8 mm, 2 x rokajl, 1 x 6 mm, 2 x rokajl, 1 x 6 mm, 2 x rokajl, 1 x 8 mm. Drôtik namotáme znova na kruh. Takto pripevníme korálky okolo celého kovového kruhu. Koniec drôtika znova namotáme a odstrihneme.

Pri menšom kovovom kruhu postupujeme podobne. Len navliekame korálky – 1 x 6 mm, 2 x rokajl, 1 x 6 mm, 2 x rokajl, 1 x 6 mm.

Do 10 cm kovového kruhu vyrobíme stromček. Drôtik nastriháme na 10 ks. Jeden koniec drôtika obmotáme okolo kruhu. Na každý drôtik navlečieme korálky – 1 x 6 mm, 2 x rokajl, 1 x 6 mm, 2 x rokajl, 1 x 6 mm, 2 x rokajl. Každé dva pri sebe drôtiky stočením spojíme. Navlečieme znova korálky 1 x 6mm, 2 x rokajl. Vzniklo nám 5 konárov. Spojíme stočením 3 a 2 konáriky a vzniknú už len dva, ktoré tiež spojíme. Aby bol kmeň hrubší pridáme na neho ďalšie drôtiky. Ja som pridala ešte raz toľko. Spodné konce drôtika obmotáme okolo kruhu a nepotrebné odstrihneme.

Kruhy sú okorálkované, tak ich zostáva už len spojiť. Na to využijeme spojovací krúžok a hrubšiu retiazku. Krúžkom spojíme kovový kruh s retiazkou. A je hotovo!

Tento video návod pre vás pripravila Anna z tímu www.kreativneruky.sk.Páči sa ti tento návod?
Fejsbukni
Ohviezdičkuj, ako veľmi sa ti páči... Hlasovalo 6 ľudí (5,0 hviezdičiek)

Staňte sa fanúšikom nášho nového webu: 3 komentáre k návodu
  • haji, 6. júna 2019 o 10:44
    Milá Anna, děkuji za velmi pěkný návod, lapač slnečných lúčov ve tvém podání se mi moc líbí. Jsi velmi šikovná, moc děkuji!


  • kreativneruky, 6. júna 2019 o 11:49
    @haji Ďakujem veľmi pekne za krásny komentár. :) Prajem veľa kreatívnych nápadov.


  • farbuska, 4. júla 2019 o 11:56
    Veľmi pekné! Korálky mám, ide sa na to! Vďaka za inšpiráciu a návod.Pridaj komentár:

Prihlás sa prezývkou z Varecha.sk alebo Nápady.Pravda.sk:Nemáš registráciu na Varecha.sk alebo Nápady.Pravda.sk? Registrácia

Každodenný
súhrn receptov »
Tento návod VytlačiťDaj na FacebookPošli mailomDo mobiluDo mobiluUpozorni admina
QRCode - ak máte v telefóne čítačku QR kódovNápad do mobilu:
Skrátená linka do SMS-ky alebo na nadiktovanie do telefónu:

Mohlo by vás zaujímať na Pravda.sk: