Odkôstkovanie čerešní (fotopostup)

Odkôstkovanie čerešní (fotopostup)
Foto: dvorka

Je čas čerešní a tak sa podelím o poznatok, ktorý som nadobudla z videa na internete.

Postup práce

Mám doma odkôstkovač, no nie som s ním úplne zžitá a keď som videla video s odkôstkovaním na fľaši, potešila som sa a teraz, keď nám dozrievajú čerešne, vyskúšala som a som spokojná. Oveľa rýchlejšie a spoľahlivejšie mám odkôstkované.

Na hrdlo fľaše od vína som si položila čerešňu odstopkovanou časťou dole. Paličkou na jedenie (čínske paličky) som prepichla čerešňu a tlakom som kôstku vytlačila z čerešne. Kôstka spadla na dno fľaše. Lepšia by bola priehľadná fľaša, ale aj cez zelenú som videla že kôstka spadla dole.
Odkôstkovanie čerešní (fotopostup) - obrázok 2

Predierkovaná čerešňa. Skúsila som použiť aj štetec ktorým sa robilo dobre, ale asi by nebolo od veci vyskúšať krížový šrubovák. No ten som nemala po ruke. Celkom rýchlo som si vykôstkovala čerešne na bublaninu. Kôstky som vysypala z fľaše a bolo hotovo.
Odkôstkovanie čerešní (fotopostup) - obrázok 3Páči sa ti tento návod?
Fejsbukni
Ohviezdičkuj, ako veľmi sa ti páči... Hlasovalo 21 ľudí (4,8 hviezdičiek)

Staňte sa fanúšikom nášho nového webu: 5 komentárov k návodu
 • ancicka, 12. júna 2016 o 22:39
  dobrý nápad,musím vyskúšať.U nás čerešne sa iba zapaľujú.


 • thomas, 14. júna 2016 o 20:10
  Dobre


 • sovka62, 9. júla 2016 o 06:48
  No toto! Odkôstkovač nemám, nemám v láske prístroje s jediným využitím, takže toto je nápad práve pre mňa. Ďakujem a posúvam ďalej.


 • tiginko, 9. júla 2016 o 10:04
  ja už som tento nápad aj odskúšala v praxi, funguje. Len treba nájsť fľašku s vhodným priemerom hrdla, skôr menšiu. A kôstky som vytláčala čínskou paličkou. Vďaka za výborný návod @dvorka


 • tinca, 10. júla 2016 o 20:48
  @dvorka dobre že som si pozrela vyhodnotenie nápadov,lebo aj ja som to chcela pridať.Si ma predbehla,gratulujem k výhre.Videla som to na nete-videu.Tiež to mám odskúšané pri pečení čerešňovej štrúdle.Super jednoduchá pomôcka.Pridaj komentár:

Prihlás sa prezývkou z Varecha.sk alebo Nápady.Pravda.sk:Nemáš registráciu na Varecha.sk alebo Nápady.Pravda.sk? Registrácia

Mohlo by vás zaujímať na Pravda.sk: