Rady: Čo robiť, keď sa niečo pripálilo...

Rady: Čo robiť, keď sa niečo pripálilo...
Foto: sons

Existuje pár rád aj na situácie, kedy si myslíme, že už to čo sme ešte poriadne nedovarili musíme vyhodiť, pretože sa nám to pripálilo. Mám v zálohe pár rád na takéto situácie, ktoré mi dávala moja teta ako povinné čítanie, pretože rada čítala časopisy, či noviny a vždy keď našla niečo zaujímavé, poctivo naťukala na stroji cez kopirák a kolovalo to po celej našej rodine :)

Materiál  Postup práce

  Ak sa pripália zemiaky, či už v šupke alebo očistené, je potrebné ich z hrnca vybrať. Až po pripálenú časť. Potom dať do čistej vody a znova posoliť, čím z nich odstránime zápach pripáleniny. Pokojne ich potom môžeme dovariť.

  S pripálenou omáčkou musíme byť trocha opatrnejší. Nesmie sa miešať a je potrebé ju rýchlo preliať do čistého hrnca. Aby sme odstránili zápach pripáleniny, môžeme do nej pridať obielený surový zemiak a kúsok suchého chleba.

  Pripálená pečeň sa musí od spálených častí odrezať. Pri orezávaní od pripáleniny by sme nemali byť veľmi šetrný a zbaviť sa aj nechytenej časti. Až potom je možné v čistom tuku prípravu pečene dokončiť.

  Pripálenú časť je potrebné zobrať aj z nákypu. Aby sme vytiahli zápach, môžeme pridať syr, strúhanku alebo pomleté orechy. No v príprave môžeme pokračovať až potom ako pridáme niekoľko plátkov masla.

  Ak sa nám pripáli mlieko a zapácha, môžeme vyskúšať pridať do hrnca soľ, ktorá by mala zápach neutralizovať.  Páči sa ti tento návod?
  Fejsbukni
  Ohviezdičkuj, ako veľmi sa ti páči...

  Staňte sa fanúšikom nášho nového webu: Jeden komentár k návodu
  • tw, 18. júna 2013 o 09:47
   Vitam novorodeniatko a tesim sa na vela dobrych a uzitocnych napadov  Pridaj komentár:

  Prihlás sa prezývkou z Varecha.sk alebo Nápady.Pravda.sk:  Nemáš registráciu na Varecha.sk alebo Nápady.Pravda.sk? Registrácia

  Mohlo by vás zaujímať na Pravda.sk: