Sadenie gladiol do obalov od vajec (fotopostup)

Sadenie gladiol do obalov od vajec (fotopostup)
Foto: olinecka

Chcem ukazať ,ako sadim gladioly ,aby mali rovnakú vzdialenosť.Je už cas na ich sadbu tak pridávam nápad.

BIRDZ TV

Postup práce

Pripravíme si obaly z vajec a sadenice kvetov,ktoré chceme posadiť.
Sadenie gladiol do obalov od vajec (fotopostup) - obrázok 1

Do dierok poukladame gladioly podľa seba ja som striedala gladioly a cibuľky Oxalis.Budú to kvety nižšieho vzrastu,ktoré zaplnia voľné miesto pri gladiolách.Dávame ich tak,aby mali koreň dole.
Sadenie gladiol do obalov od vajec (fotopostup) - obrázok 2

Na miesto kde chceme zasadiť pripravené kvety,urobíme lopatkou otvor,aby nám vošiel obal s cibuľkami.
Sadenie gladiol do obalov od vajec (fotopostup) - obrázok 3

Potom obal zasypeme zeminou,môžme poliať.Teraz pršalo, ja som nepolievala.Obaly z vajec sa v zemi rozložia.
Sadenie gladiol do obalov od vajec (fotopostup) - obrázok 4

Ku gladiolám som sadila cibuľky,ktoré dcéra doniesla z Nemecka sú dostupné aj u nás.
Sadenie gladiol do obalov od vajec (fotopostup) - obrázok 5Páči sa ti tento návod?
Fejsbukni
Ohviezdičkuj, ako veľmi sa ti páči... Hlasovalo 21 ľudí (4,7 hviezdičiek)

Staňte sa fanúšikom nášho nového webu: 9 komentárov k návodu
 • mezi, 21. apríla 2015 o 20:22
  Ako by moja žena povedala, takto nasadiť kvety do sponov, to ako keby si vojakov postavila do roty! Prečo nesadíš do zhlukov, aby po zakvitnuti vznikali v záhone kytice! Zároveň skombinovať gladioly a oxalis (kyslička, šťaveľ) je nezmysel. Oxalis miluje ranne a maximálne dopoludňajšie slnko, polotieň. Na plnom slnku chradne, má rad vlhko. Gladioly presný opak. Buď jedny kvety alebo druhé nebudú prosperovať. Oxalis sa za rok dva namnoží ako háveď, o chvíľu môžeš rozdávať celému mestu, ak sa mu darí. Ak sa ti jeho množstvo za sezónu zmenší, presne tu si urobila chybu. Ja osobne aj gladioly aj oxalisy sadím len do veľkého kvetináča. Je to úplne bez starosti. Raz posadíš a štyri päť rokov máš pokoj, kým nebudeš meniť hlinu, alebo riediť množstvo cibúľ. Na zimu len zatiahneš kvetináč do pivnice. Cibule gladiolov sa za ten čas namnožia a dospejú samé tiež. Posledná vec, ujasni si, že či sa povie ten gladiol alebo tá gladiola :(


 • radost, 21. apríla 2015 o 22:19
  oxalis pestujem..dva druhy..ale ked sú holomrazy- zmrznú..preto v jeseni časť cibuliek vyberiem..uchovám v pivnici..časť nechám v zemi-pokus..túto zimu nezmzli..neboli holomrazy u nás..páčia sa mi posadené v trsoch..mám fialové lístky a biele kvietočky...zelené lístky a červené kvietočky..je to taká ozdobná datelinka..je možné ju pestovať aj celoročne v byte..veru-už tiež začnem gladioly vysádzať..hádam i kaly..


 • olinecka, 22. apríla 2015 o 06:33
  @radost ,ďakujem za pozitívny komentár!!!!Pozdravujem prajem krásny deň!!!!


 • olinecka, 22. apríla 2015 o 06:39
  @mezi ďakujem za Tvoje vysvetlenie či gladiola alebo gladiol.Ja som sadila viac takže gladiol,gladiola je slovo pre jednu rastlinku.K tomu svetlemu miestu a polotieňu,je to miesto,ktoré rastlinkam pomôže rastu.Tvoje sadenie do kvetinača ,keď bývaš v paneláku v pohode ja mám viac miesta v zahrádke,neriešim!!!'Ináč pozdravujem ,prajem pekný deň!!!


 • redakcia, člen tímu tvoriaceho Varecha.sk, 22. apríla 2015 o 10:00
  Je tá gladiola:
  » slovniky.juls.savba.sk/?w=gladiola&s=exact&c=V89f&...


 • mezi, 26. apríla 2015 o 20:39
  Byvam v dome a miesta je dost. A prave preto, ze nemienim stravit den na jar a den na jesen s gladiolmi, preto su v kvetinacoch. Ver mi, je ich mozno 200. Oxalisy mame v dlzke asi 15 m. A asi tolko sme ich uz porozdavali. Postavenim kvetinacov mi klesa aj plocha na kosenie, a v zime, ked su "letne" kvetinace prec, vytiahneme z pivnice druhu sadu, kde su vresy, cemerice, safrany.


 • ubka, 27. apríla 2015 o 15:35
  @mezi prosím Ťa,aké veľké sú kvetinace,neviem si to celkom predstaviť,potom to uskladnujes bez vyklopenia...ak môžeš,upresniť prosím..


 • vanilka31, 1. mája 2015 o 10:42
  Olinečka ďakujem, tento nápad určite dnes vyskúšam, mne sa páči viac ako sadiť ich do kvetináčov, pretože z mojich skúseností už viem, že tie kvety nebudú nikdy také veľké a krásne ako ked sa posadia do zeme. A behať stále v lete s krhlou ma tiež nebaví.


 • ab2103, 2. mája 2015 o 21:16
  veď do obalu nemusíte dávať kvietky od kraja do kraja, môžete zvoliť tvar aký chcete: kruh, srdiečko, trojuholník... a kvietky si tiež môžete vybrať aké sa Vám páčia a hodia a akým sa vo Vašej záhradke bude dariť, no je pravda, že by sme mali trošku sledovať čo s čím sa znesiePridaj komentár:

Prihlás sa prezývkou z Varecha.sk alebo Nápady.Pravda.sk:Nemáš registráciu na Varecha.sk alebo Nápady.Pravda.sk? Registrácia

Mohlo by vás zaujímať na Pravda.sk: