Taburetka (fotopostup)

Taburetka (fotopostup)
Foto: dvorka

Už niekoľko rokov pracujem doma a mojim vedľajším produktom je skartovaný papier. Používam ho rôzne. Na jeseň ho nasteliem do debničiek, aby v ňom jablká prečkali kým si ich beriem domov na zjedenie. Občas ho nasypem do kompostu (raz som čítala že je to vraj dobré). Tento rok som sa rozhodla urobiť taburetku.

Postup práce

Ako prvé som si vystrihla 4 kruhy o priemere 40 cm. Moja taburetka je dosť široká. Pre menšie deti stačí priemer 25 - 30 cm. Prvé dva kruhy som obšila cikcakovým stehom, tieto použijem ako spodok taburetky. Druhé dva kruhy som zošila spolu, pričom som nechala asi 10 cm otvor na prevrátenie. Okraje po obrátení na lícovú stranu som upravila, prežehlila, nezošitú časť som založila a špendlíkmi prichytila. Nakoniec som celý kruh na kraji prešila. Vznikol mi takzvaný vrchnák.
Taburetka (fotopostup) - obrázok 1

Pri priemere kruhu 40 cm je obvod 126 cm. Namerala som si látku o niečo širšiu ako obvod a výška taburetky (60 cm) - 130 x 70 cm. Pri priemere kruhu 30 cm je obvod 95 cm. Pri priemere 25 cm je obvod 79 cm.

Fotky som si zrejme vymazala lebo ich neviem nájsť ako som celý vak šila. Napíšem teda postup: Keď som mala pripravený kruhový spodok a vrchnák, zošila som si valec na výšku. Konce som obšila cikcakovým stehom. K spodku vaku som prišpendlila kruhový spodok a opatrne pomaly prišila, potom ešte obšila.
Taburetka (fotopostup) - obrázok 3

Na vrchu vaku som ušila tunel, do naho navliekla špagát.
Taburetka (fotopostup) - obrázok 4

A už len plniť papierom. Alebo nastrihanými kúskami nepotrebného oblečenia.
Taburetka (fotopostup) - obrázok 5

Zakryť vrchákom a stiahnuť špagát.
Taburetka (fotopostup) - obrázok 6

Taburetka je už celkom slušne naplnená a dá sa na nej dobre sedieť. Využila som nepotrebnú látku ktorá mi roky stála v skrini na dobu "možno raz" a taktiež skartovaný papier.
Taburetka (fotopostup) - obrázok 7Páči sa ti tento návod?
Fejsbukni
Ohviezdičkuj, ako veľmi sa ti páči... Hlasovalo 7 ľudí (3,9 hviezdičiek)

Staňte sa fanúšikom nášho nového webu: Jeden komentár k návodu
  • mitzy, 24. mája 2017 o 07:43
    Toto skúsim s pokrčenými natrhanými letákmi a novinami-skartovačku nemám, ale nápad je to super na detský tuli vak :) 5*Pridaj komentár:

Prihlás sa prezývkou z Varecha.sk alebo Nápady.Pravda.sk:Nemáš registráciu na Varecha.sk alebo Nápady.Pravda.sk? Registrácia

Mohlo by vás zaujímať na Pravda.sk: