Ako využiť starý stojan na kvety

Ako využiť starý stojan na kvety
Foto: siuuu
siuuuSiuuu, Piešťany, 18. novembra 2020 10:17Ďalšie jeho nápadyĎalšie jeho recepty

Ja nikdy nemám ďaleko od myšlienky k činu, takže aj tento pokus bol veľmi rýchlo zrealizovaný... Veľmi som chcela vyskúšať mozaiku. Mini stolík doteraz využívam.

Materiál

20
minút
príprava

Postup práce

Stojan dôkladne očistíme. Dlaždice (1-2 kusy) rozbijeme na menšie kusy a na sucho rozložíme na podklad, aby sme videli ako to bude zhruba vyzerať. Ja som mala výhodu, že stojan mal máličko vyvýšený okraj, takže sa mi ukladalo celkom dobre. Zarobíme si lepidlo podľa návodu a ak sme so vzorom spokojní, tak lepíme. Nalepené dlaždice necháme zatvrdnúť - podľa odporúčania na lepidle.

Po zatvrdnutí zarobíme špárovaciu hmotu a špáry medzi kúskami dlaždíc zaplníme - ja som robila pomocou malej špachtle. Zvyšky hmoty z dlaždíc opatrne zotrieme, špáry zjemna zahladíme a necháme vytvrdnúť. Na balení so špárovacou hmotou býva zvyčajne napísané ako presne postupovať. Po zatvrdnutí dočistíme povrch dlaždíc.
Ako využiť starý stojan na kvety - obrázok 2

Ja som chcela bledší kúsok nábytku tak som následne stojan zľahka pretrela bielou a zlatou akrylovou farbou (zlatú som nanášala iba kde tu pomocou kúska látky) - nechcela som súvislý náter, iba taký rustikálny vzhľad. Po zaschnutí prelakujeme transparentným lakom - matným alebo leským, ja dávam prednosť matnému.
Ako využiť starý stojan na kvety - obrázok 3Páči sa ti tento návod?
Fejsbukni
Ohviezdičkuj, ako veľmi sa ti páči... Hlasoval 1 človek (5,0 hviezdičiek)

Staňte sa fanúšikom nášho nového webu:

Pridaj komentár:

Prihlás sa prezývkou z Varecha.sk alebo Nápady.Pravda.sk:Nemáš registráciu na Varecha.sk alebo Nápady.Pravda.sk? Registrácia

Každodenný
súhrn receptov »
Tento návod VytlačiťDaj na FacebookPošli mailomDo mobiluDo mobiluUpozorni admina
QRCode - ak máte v telefóne čítačku QR kódovNápad do mobilu:
Skrátená linka do SMS-ky alebo na nadiktovanie do telefónu:

Mohlo by vás zaujímať: