Drevené detské obrázkové náučné kocky (fotopostup)

Drevené detské obrázkové náučné kocky (fotopostup)
Foto: mitzy

Dostala som od mamy svoje staré drevené detské kocky. Zub času sa na nich podpísal, ale stále sú to krásne detské kocky s rozprávkovými postavami. Medzi kockami boli aj kocky realisticky vyobrazených operencov, ktoré som nikdy nevedela zložiť. Bolo ich mnoho a všetky strany mali podobný odtieň. Nemala som ich rada. Rozhodla som sa, že ich vynovím a urobím z nich pestré kocky, ktoré bude radosť skladať a učiť sa z nich písmenká, číslice a hravé tvary.

Postup práce

Najskôr si pripravíme potrebné veci na odmočenie starých papierikov na kockách. Pohár s teplou vodou, papier, kam budeme lepiť odlepené obrázky - aby sme si ich uchovali v tejto podobe podobne ako známky. A samozrejme - kocky.
Drevené detské obrázkové náučné kocky (fotopostup) - obrázok 1

Do pohára s teplou vodou vkladáme kocku tak, aby bola celá ponorená. Po piatich minútach ju vyberieme a zbavíme papierikov. Položíme ju na uterák a radiátor. Po dvoch kockách treba vyliať vodu a nabrať novú. Je v nej aj pozostatok lepidla. Nebojte sa, že je to časovo zdĺhavé, popritom si môžete dať kávu, vybrať kocku, dať si sprchu, vybrať kocku, umyť zuby, vybrať kocku, vysušiť vlasy, vybrať kocku, dať prať, vybrať kocku, prečítať si článok, vybrať kocku... Ja som kocky čistila skoro ráno, kým mi dcéra spala. Takže odmočenie kociek sa dalo dobre skĺbiť s rannými rituálmi.
Drevené detské obrázkové náučné kocky (fotopostup) - obrázok 2

Kocky som poukladala na zložený uterák a dala na radiátor. Po pár hodinách krásne preschnú. A máme základ na maľovanie.
Drevené detské obrázkové náučné kocky (fotopostup) - obrázok 3

Kocky môžeme ošmirgľovať jemným šmirgľovým papierom. Začneme maľovať jednou farbou (ja som zvolila ružovú) a nanesieme štyri vrstvy. Vrstvu vždy po preschnutí predošlej. Na protiľahlej strane tiež použijem ružovú farbu.
Drevené detské obrázkové náučné kocky (fotopostup) - obrázok 4

Ďalšiu farbu som použila bielu. Rovnako som natrela plochu kocky štyri krát. Na protiľahlej strane tiež použijem bielu. Vždy majte kocky poukladané tak, aby ste ich mohli otáčať smerom ku sebe - nepomýlite sa s farbou. Je dobré nechať farby dobre preschnúť, tak si napríklad každú farbu rozdeľte na jeden deň.
Drevené detské obrázkové náučné kocky (fotopostup) - obrázok 5

A napokon bledo modrá. A na protiľahlej strane detto.
Drevené detské obrázkové náučné kocky (fotopostup) - obrázok 6

Na kocky napíšeme písmenká Abecedy...učíme sa písmenká...:)
Drevené detské obrázkové náučné kocky (fotopostup) - obrázok 7

...a zvýrazníme ich čiernou farbou.
Drevené detské obrázkové náučné kocky (fotopostup) - obrázok 8

Nakreslíme štetcom aj čísielka. Učíme sa čísielka...:) Keď zaschne farba na písmenkách, čísielkach a obrázkoch, drevené kocky prelakujeme priesvitným lakom.
Drevené detské obrázkové náučné kocky (fotopostup) - obrázok 9

Na jednu stranu môžeme nakresliť hravé tvary: trojuholník ako strechu, pyramídu, indiánske típí, kocku ako dom, okno, obálku, kruh ako emotikony. Učíme sa základné tvary a hľadáme veci, ktoré sa na ne podobajú a učíme sa na tváričkách, kedy sme hore, kedy spíme a kedy napríklad vyplazujeme jazyk.
Drevené detské obrázkové náučné kocky (fotopostup) - obrázok 10

Na poslednú plôšku namaľujeme napríklad zvieratko, aby sa dieťa tiež učilo zložiť obrázok. My máme mačičku.
Drevené detské obrázkové náučné kocky (fotopostup) - obrázok 11Páči sa ti tento návod?
Fejsbukni
Ohviezdičkuj, ako veľmi sa ti páči... Hlasovalo 10 ľudí (4,3 hviezdičiek)

Staňte sa fanúšikom nášho nového webu: 5 komentárov k návodu
 • olinecka, 13. júla 2017 o 06:33
  @mitxy super


 • haji, 13. júla 2017 o 10:06
  Měli jsme identické, právě ty opeřence jsem milovala. Trochu zamotali šišku, ale díky předloze to šlo složit. Krásně jsi je vynovila, bezva nápad, šikovné ruce a hlava na svém místě! Hlavně že se děťátko s láskou pohraje!


 • mitzy, 15. júla 2017 o 20:00
  @Olinecka & @Haji ďakujem :) ...no veď práve...keď už nie je predloha, padli mi takto lepšie na úžitok. So sestrou sme mali veci skoro vždy rovnaké, tak máme dvojmo, jedny ostali zachované. Ja som mala najradšej so Snehulienkou. Tie sú len jedny, ku podivu chýba iba pár kociek. Ako deti sme ich zvykli brať i von, žiaľ :) ale to proste k tomu patrí. Našla som i také, ktoré sme už za detstva zbavili papieru a pokreslili. Teraz v dospelosti nájsť to - nostalgia :)


 • olinecka, 19. júla 2017 o 08:14
  @mitzy , tie spomienky nás vedia dostať..... Krásny dník....


 • mitzy, 24. júla 2017 o 14:27
  veď to :) aj ja zelam krasny i ked uprsany den!Pridaj komentár:

Prihlás sa prezývkou z Varecha.sk alebo Nápady.Pravda.sk:Nemáš registráciu na Varecha.sk alebo Nápady.Pravda.sk? Registrácia

Každodenný
súhrn receptov »
Tento návod VytlačiťDaj na FacebookPošli mailomDo mobiluDo mobiluUpozorni admina
QRCode - ak máte v telefóne čítačku QR kódovNápad do mobilu:
Skrátená linka do SMS-ky alebo na nadiktovanie do telefónu:

Mohlo by vás zaujímať: