Gaštanová inšpirácia

Gaštanová inšpirácia

Keď vidím v parku medzi lístím popadané gaštany, spomeniem si na detstvo. Robili sme z nich figúrky či zvieratká a bol to náš každoročný jesenný rituál plný radosti. Tento krásny pocit môžu prežiť aj vaše detičky. Stačí len nazbierať pár gaštanov, trochu vašej pomoci a určite sa potešia. Ponúkam tip, ako urobiť malých gaštankov.

Materiál

60
minút
príprava

Postup práce

Postup je veľmi jednoduchý a je na každom, akú dekoráciu ku gaštankom pridá podľa vlastnej fantázie. Ja som použila tento materiál:
Gaštanová inšpirácia - obrázok 1

Gaštany umyjeme a osušíme, pozbierané lístie vopred založíme do starej knihy, alebo časopisu, aby sa vyrovnalo. Pichľavú tobolku opatrne rozkrojíme na 2 časti, možno nájdete už aj 2 polovičky pod stromom, opláchneme a necháme vysušiť.

Pomocou špirálového ručného vrtáka (nebožiec) si označíme miesta na otvory, do ktorých budeme zapichovať špajdle. Ak treba, pomôžeme si aj kuchynskou napichovacou ihlou na špíz. Keď prepichneme šupku gaštana, potom to už ide ľahšie. Tieto nástroje deťom do ruky nepatria. Menšie gaštany s hladkou plochou vyberieme na topánočky. Do otvorov podľa obrázka vložíme špajdle a všetky gaštany pospájame do postavičky, ktorá musí mať stabilitu. Môžeme pritom použiť aj lepidlo. Medzi hlavičku a bruško nezabudnite vložiť drevený korálik.

Gaštankom na tváričky prilepíme samolepiace očká a fixkou nakreslíme noštek a ústa. Na hlavičky položíme klobúčiky z pichľavých toboliek. Na dekoráciu pridáme lístie, šišky, steblo trávy alebo zelený konárik. Hotovo, deti sa môžu tešiť.

Zdroj inšpirácie: https://babetko.rodinka.sk/vychovavame/tvorivo-s-detmi/gastankovia/Páči sa ti tento návod?
Fejsbukni
Ohviezdičkuj, ako veľmi sa ti páči... Hlasovalo 9 ľudí (5,0 hviezdičiek)

Staňte sa fanúšikom nášho nového webu: 3 komentáre k návodu
 • mitzy, 10. októbra 2018 o 19:58
  to je krásne milené ;)


 • haji, 10. októbra 2018 o 20:17
  Povedené gaštanové postavičky, jsi šikulka!
  V mém dětství musely stačit kaštany a sirky, maminka nám dělávala zvířátka.


 • kapucinka, 17. októbra 2018 o 21:51
  aj my sme vyrábali figúrky z gaštanov a zápaliek :) :)Pridaj komentár:

Prihlás sa prezývkou z Varecha.sk alebo Nápady.Pravda.sk:Nemáš registráciu na Varecha.sk alebo Nápady.Pravda.sk? Registrácia

Každodenný
súhrn receptov »
Tento návod VytlačiťDaj na FacebookPošli mailomDo mobiluDo mobiluUpozorni admina
QRCode - ak máte v telefóne čítačku QR kódovNápad do mobilu:
Skrátená linka do SMS-ky alebo na nadiktovanie do telefónu:

Mohlo by vás zaujímať na Pravda.sk: